“Trastbank” XAB Yakkasaroy
bank xizmatlari ofisi yetakchi mutaxassisi
1. Azizov U. va boshq. Bank ishi. – Toshkent: Fan va texnologiya, 2016. – 640 b.
2. Alimardonov I. M. Kichik biznes sub’ektlarining kredit to‘loviga layoqatliligini baholash amaliyotini takomillashtirish.
Xalqaro moliya va hisob ilmiy elektron jurnali, 2017, №2. – 6 b.
3. Abdikarimova D. Banklar garov ta’minotini baholash zarurligi va asosiy tamoyillari. – Toshkent: Moliya, 2015, №4.
4. Abdikarimova D. R. Bank kreditlari garov ta’minotini baholash amaliyotini takomillashtirish yo‘llari: PhD dissertatsiya
avtoreferati. – Toshkent, 2018. – 61 b.
5. Bektemirov A., Malikova D., Axmedov H. Tijorat banki faoliyati samaradorligini oshirish istiqbollari. Journal of Marketing,
Business and Management (JMBM), V.2, Issue 2, May. – B.149–154.
6. Berdiyarov B. T. O‘zbekiston Respublikasi tijorat banklarining likvidliligi va to‘lov qobiliyatini ta’minlash masalalari. I.f.d.
ilmiy darajasi uchun dissertatsiya avtoreferati. – Toshkent: BMA, 2020. – 17–19 b.
7. Berdiyarov B. T. Tijorat banklari foiz siyosatining likvidlilikka ta’siri. Iqtisodiyot va innovatsion texnologiyalar ilmiy
elektron jurnali, 2017, №5.
8. Boboqulov T. I. O‘zbekiston Respublikasida milliy valyuta kursining barqarorligini ta’minlash borasidagi muammolar va
ularni hal qilish yo‘llari. I.f.d. ilmiy darajasi uchun dissertatsiya avtoreferati. – Toshkent, 2008. – 13 b.
2025-09-01
Xoshimov, O. (2025). Bank filial tarmoqlari samaradorligini baholashning xorijiy tajribasi va undan O‘zbekiston banklari amaliyotida foydalanish imkoniyatlari. GREEN ECONOMY AND DEVELOPMENT, 3(9). https://doi.org/10.5281/zenodo.17116986